This is default featured slide 1 title

Go to Blogger edit html and find these sentences.Now replace these sentences with your own descriptions.This theme is Bloggerized by Lasantha Bandara - Premiumbloggertemplates.com.

This is default featured slide 2 title

Go to Blogger edit html and find these sentences.Now replace these sentences with your own descriptions.This theme is Bloggerized by Lasantha Bandara - Premiumbloggertemplates.com.

This is default featured slide 3 title

Go to Blogger edit html and find these sentences.Now replace these sentences with your own descriptions.This theme is Bloggerized by Lasantha Bandara - Premiumbloggertemplates.com.

This is default featured slide 4 title

Go to Blogger edit html and find these sentences.Now replace these sentences with your own descriptions.This theme is Bloggerized by Lasantha Bandara - Premiumbloggertemplates.com.

This is default featured slide 5 title

Go to Blogger edit html and find these sentences.Now replace these sentences with your own descriptions.This theme is Bloggerized by Lasantha Bandara - Premiumbloggertemplates.com.

Se afișează postările cu eticheta angajat. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta angajat. Afișați toate postările

joi, 6 septembrie 2012

Cum ar trebui sa fie activitatea intr-un call center ....




"Durata timpului de munca, legea si activitatea de Call Center
Posted on 28 June 2011 by ruxandra
Durata normala a timpului de munca este de 8 ore/zi, 40 ore/saptamana pentru angajatii apti de munca de peste 18 ani, totusi legea ne ofera posibilitatea sa optam pentru o repartizare diferita a acestor ore pe parcursul zilelor unei saptamani, in functie de specificul activitatii, respectand numarul de ore la nivel de saptamana.

Pentru un Call Center este o reglementare binevenita. In felul acesta se pot acoperi perioadele mai aglomerate si se pot elibera perioadele mai libere.

Exista avantaje atat pentru angajator cat si pentru angajat:

- Angajatorul isi distribuie numarul de angajati in functie de incarcare

- Angajatul poate folosi perioadele libere pentru probleme personale: studii, vizite medicale, rezolvarea altor probleme pentru care ar trebui sa se invoiasca.

Un angajat cu norma intreaga poate primi saptamanal un numar de cel mult 8 ore suplimentare de munca.

Un angajat cu fractie de norma nu poate primi ore suplimentare. Pentru astfel de cazuri se modifica fractia de norma – se trece de la 4 ore la 6 ore sau se trece la norma intreaga de munca.

Daca un angajat munceste 12 ore/zi va primi in continuarea acestora un repaus de 24 de ore.

O solutie adaptabila pentru Call Center este intocmirea programului alaturi de angajati, asta si pentru ca programul este unul flexibil. Se dau intervalele care trebuie acoperite, apoi angajatii se inscriu pentru ele astfel incat sa se acopere toate.

In cazul in care programul este creat de altcineva recomandarea este sa se permita efectuarea schimburilor de ore.

Atentie! In cazul repartizarii diferite a numarului de ore lucrate pe zile sa se respecte celelalte reglementari (de ex. Un angajat ar prefera sa lucreze intr-o zi 12 ore si a doua zi iar 12 pentru a avea inca o zi libera in timpul acelei saptamani pe care sa o lege cu alte doua, insa obligatia legala este sa ii dati imediat un repaus de 24 de ore)

Angajatorul trebuie sa se asigure ca:"..............restul articolului il gasiti aici:

http://relatiiclienti.ro/agenti-call-center/durata-timpului-de-munca-legea-si-activitatea-de-call-center/

miercuri, 29 august 2012

Notele lui Vulupe

"Viata de angajat la CGS Romania sau viata de caine?
Foarte pe scurt: este descrisa in mod halucinant povestea unui conflict de munca, generat se pare de catre angajator – in cazul de fata CGS Romania – si un angajat. Domnilor, oricat de proasta ar fi fost calitatea muncii respectivului angajat si oricat de proasta atitudinea lui fata de munca si/sau companie si/sau colegi, nu exista nici o justificare pentru un astfel de comportament al unui angajator, persoana juridica, fata de un angajat. Nu exista nici o scuza. Va rog cititi detaliile si, mai ales, comentariile de la cele doua articole. Sunt absolut incredibile intr-o lume speram normala si, mai rau decat atat, imaginea creata este mult mai negativa decat povestea initiala in sine. CGS Romania este un angajator atat de rau incat a aparut un blog al angajatilor si fostilor angajati nemultumiti de aceasta firma: http://cgsbrasov.wordpress.com/. Absolut de necrezut ca exista asa ceva. Mai grav, se pare ca nu-s deloc unici."

Articolul integral il gasiti aici